Cube toodab lühimängufilmi “Visiting”

Cube toodab lühimängufilmi “Visiting”
02
juuli
2009

Cube Productions on taas aktiivne filmitootmises, tuues linale New York Film Academy tudengi Steven Tooli filmi “Visiting”.

Film räägib kolmest mehest (osades Andrus Emerson, Kristjan Paju ja Madis Mäeorg), kes lähevad shamaani juurde erakordset kogemust otsima. Nende üllatuseks saavad nad valida endale kogemuse ise, sisenedes portaali kaudu teise reaalsusesse. Samal ajal, kui kaks otsustavad minna “joyride”-ile, on viimase nägemus erakordsest kogemusest sootuks erinev…

Operaatoriks on tunnustatud noor kaameraguru Maksim Golomidov, helirežii teeb Jevgeny Berežovsky ja kunstnikutöö tuleb Irina Riisma “sulest”. Autorifilmi režissöör on Steven Tool, produtsent Peeter Nieler.

Filmi pikkus orienteeruvalt 30 minutit ja valmimistähtaeg 5. august, mis teeb projektist produtsendile seni suurima väljakutse: alates pre-productionsist ja lõpetades final cut-iga on filmi tegemiseks kokku vaid kuu.

“Visiting” võetakse üles 2K RAW kaameraga Silicon Imaging Mini 2K (sama kaamera, millega filmiti auhinnatud Slumdog Millionaire), mis võimaldab ilma lisavalguseta salvestada ka hämaramates ruumides. Monteerija on Cube’i töötaja Mattias Naan, värvikorrektsiooni ja lõpprenderduse teeb Digital Sputnik.

Filmi levi on seni lahtine, kuid erinevatele festivalidele antakse osalemisavaldus sisse kohe kui film valmis.