ETV2 saatele Batareja valmis meeletu saategraafika

ETV2 saatele Batareja valmis meeletu saategraafika
07
mai
2009

Ligi kolme nädalase tööperioodi vältel “väntasime” ETV2 kultuurisaatele Batareja kaunis unikaalse saategraafika ja vaheklipid.

Tuli selline hullumeelne idee panna Tallinna linna metroorong sõitma. Nii koosnesgi graafika sisuliselt kolmest eri elemendist:

  • greenscreenil filmitud ja taustast eraldatud inimestest
  • kes asetati eraldi 3D-s mudeldatud metroorongi
  • mille tarvis filmiti akende taha veidi “kilukarbivaadet” ja Patarei vangla esist

Stuudiovõttest filmis teise kaameraga “kellel aega oli” mõned “mälestuskaadrid”; lahmisin nendest kokku kiire ja lohaka montaazina sellise klipi:

Seda dokuklippi saadab Nje Zdali lugu SoldatyMTV, mille kasutuseks nad meile lahke loa andsid. Nagu juba öeldud: selle klipi kvaliteedile soovitame vaadata läbi sõrmede, ikkagi tegijate koduvideo.

Projekt ise oli väga mahukas: peale openeri ehk avagraafika tegime veel viis vaheklippi, 2-sekundise vaheklipi, nimetiitrid ja lõputiitrid.

Projekti juures olid nii mõnedki lisakäed. Loovjuht ja rezissöör olin mina, Peeter Nieler, samas kui suurim osa teostuslikku auru tuli Carlos Santos Silvalt – tema modelleeris rongi, animeeris graafika ja “postis” vahekõllid ehk bumperid. Tootmisassistent oli Maria Reinup, tehniliselt toetas Mattias Naan, kaameratöö tegin ise. Logo eeskujuks sai võetud Patarei vangla logo, kus ka osad saate võtted toimusid.

“Batareja” saatejuht on Jelena Skulskaja, režissöör Ülle Õun, toimetajad Piret Jürman ja Juku-Kalle Raid, produtsent Ene-Maris Tali.


Vaata ka pilte (Facebookis)

Loe ka ERRi uudist samal teemal